MENU

Fenomen portali randkowych

Rozpowszechnienie Internetu wywarło ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Za pośrednictwem sieci możemy się dokształcać, robić zakupy, słuchać muzyki i… szukać swojej drugiej połówki. Wygoda, jaką daje Internet, i ludzka potrzeba miłości sprawiły, że od lat niesłabnącą popularnością cieszą się portale randkowe.

Współczesne tempo życia i presja zrobienia kariery, spoczywająca głównie na młodych ludziach, odcisnęły swoje piętno na jakości kontaktów międzyludzkich. Aby zdążyć ze wszystkimi obowiązkami, które na nas spoczywają, pędzimy przez życie coraz szybciej. Nie mamy czasu na relaks, odpoczynek, realizację własnych pasji i… życie uczuciowe. Długie zaloty, wielogodzinne romantyczne spacery – kto ma na to czas? Idealnym narzędziem dla zabieganego singla stał się portal randkowy. Wystarczy kilka kliknięć myszką i gotowe – możemy przeglądać, oglądać, podglądać do znudzenia. Nieraz już po pięciu minutach szczęśliwym zrządzeniem losu natrafiamy na ogłoszenie matrymonialne, który przyciąga naszą uwagę. Krótka wiadomość, kolejne kliknięcie i… kontakt nawiązany. Proste? Bardzo proste. Pojawia się więc kolejna zaleta randek internetowych – gdy za oknem mróz czy ulewa, my możemy romansować do woli, siedząc w przytulnym pokoju.

Do flirtu przez Internet zachęca również brak barier odległości i czasu. Co to oznacza w praktyce? Jeśli tylko mamy na to ochotę, na podryw online możemy umówić się nawet w środku nocy. Nikt nie będzie na nas krzywo patrzył i wyganiał, „bo zbliża się pora zamknięcia lokalu”. Serwis online gromadzi ludzi z różnych stron Polski, a nawet świata. Jeśli więc nie znajdziemy nikogo interesującego na naszym krajowym „podwórku”, możemy przesunąć granice poszukiwań. Do randek online zachęca również to, że wydają się być mniej zobowiązujące niż rzeczywiste spotkania. Każdy z nas prawdopodobnie zna to z własnego doświadczenia. Podczas gdy ona coraz wyraźniej czuje motylki w brzuchu, on zastanawia się, jak dać jej do zrozumienia, że nie jest nią zainteresowany. Nie chcąc jej zranić, umawia się na kolejne spotkanie i brnie w to, w co tak naprawdę brnąć nie chce. Znacznie łatwiej powiedzieć „nic z tego nie będzie” w wirtualnej rzeczywistości. Do pokaźnego grona zalet dochodzi również oszczędność pieniędzy. Większość serwisów tego typu daje możliwość bezpłatnego zamieszczenia ogłoszenia matrymonialnego, płatne są ewentualnie dodatkowe opcje. Jest to znacznie tańsze niż wyjście do restauracji.

Według badań naszej firmy tysiące ludzi poznaje się w sieci każdego dnia w samej tylko Polsce. Tendencja ta jest wzrostowa, a współczynnik wzrostu w naszym kraju jest znacznie wyższy niż u większości naszych sąsiadów, szczególnie w Europie Zachodniej. Na portalu swatka.pl poznały się już setki osób i ich liczba stale rośnie. Dlaczego tak się dzieje? Swatka posiada wszystkie wymienione cechy, które charakteryzują dobry portal randkowy. Daje możliwość poznania nowych osób bez konieczności wychodzenia z domu. Ogłoszenia matrymonialne w serwisie są przejrzyste, proste do zbudowania. Swatka ponadto zapewnia nam pomoc przy poszukiwaniach, a jeśli natrafimy na natrętnego wielbiciela, wystarczy wpisać go na „czarną listę”. Szukasz idealnego miejsca do prowadzenia randek online? Właśnie go znalazłeś.