MENU

Randki internetowe

Jak pewnie wszyscy doskonale wiecie, Internet zmienił sposób w jaki ludzie komunikują się między sobą. Przyspieszył komunikację w sposób wręcz niewyobrażalny. Najpierw komunikację wojskową, następnie biznesową, by w końcu wkroczyć w nasze codzienne życie. Czy komuś się to podoba czy nie, ten proces jest już nieodwracalny. Dużą część naszego życia przenieśliśmy już do Internetu. W Internecie kupujemy produkty, usługi, zasięgamy informacji, a także, a może właśnie przede wszystkim poznajemy ludzi.

Krótka historia

Randki internetowe funkcjonują od niemalże samego początku sieci. Najpierw umieszczano anonse (zasadzie ogłoszeń towarzyskich w gazetach), następnie na początku lat 90-tych powstały różnego rodzaju czaty internetowe. Na owych czatach ludzie tworzyli grupy wg. zainteresowań, miejsca zamieszkania etc. Nie były to może serwisy randkowe w znaczeniu jakim rozumiemy to dzisiaj, ale spełniały podobną funkcję. Pierwsze portale randkowe powstały w USA w roku 1994. W kolejnych latach powstawało ich coraz więcej. Przełomem był rok 1998, kiedy to w kinach pojawił się film “Masz wiadomość” z Meg Rayan i Tomem Hanksem, który rozpropagował randki online na całym świecie. Po tym wydarzeniu serwisy randkowe, zaczęły powstawać niczym “grzyby po deszczu” i tak zostało do dzisiaj. Obecnie jeden portal randkowy nie równa się drugiemu, pary są kojarzone w Internecie na tysiące różnych sposobów. Niektóre serwisy stosują podejście bardziej naukowo-psychologiczne i dopasowują partnerów według setek różnych kryteriów, inne zaś pozwalają swoim użytkownikom na więcej wolności.

Randki Online wg. Swatki

Serwis randkowy Swatka.pl, to coś pomiędzy tymi dwoma modelami. System dopasowania jest ograniczony na tyle, aby dać naszym użytkownikom jak największy wybór
i jak najwięcej swobody, wszak miłość jest podobno “ślepa”. Na Swatce znajdziecie za to, bardzo rozbudowany i inteligentny system wyszukiwania partnerów. Dzięki niemu, będziecie mogli sprecyzować lub rozszerzyć listę partnerów, którzy mogą wydać się potencjalnie interesujący. Kontakt między randkowiczami jest bardzo prosty. Użytkownik może nawiązać znajomość z potencjalnymi partnerami na kilka sposobów:
- wysyłając wiadomość,
- wysyłając prezent (np. uśmiech, buziak itp),
- może także odwiedzić ten profil lub dodać do listy zapamiętanych profili, a odwiedzony czy dodany użytkownik zostanie o tym fakcie poinformowany.
Następną ciekawostką jest lista preferencji wobec potencjalnego partnera. Oczywiście jest to nasza (każdego użytkownika) prywatna lista, której nie widzą inni użytkownicy. Daje nam ona możliwość “podrzucania” naszym randkowiczom, osób którymi mogli by być zainteresowani wg. kryteriów, które sami ustalili!
Oczywiście, na randkę “za was nie pójdziemy”, ale powyższa funkcjonalność oraz szereg innych udogodnień powodują, że dotarcie do właściwych osób jest możliwe w bardzo krótkim czasie i w sposób nie wymagający praktycznie, żadnego wysiłku.

Czy istnieje lepsze miejsce na wyszukanie tych właściwych osób? Ludzie zakładający profile na płatnych serwisach randkowych są osobami samotnymi, które poszukują partnera na poważnie. Darmowe strony tego typu, mają niestety o wiele mniej do zaoferowania. Nie są one w pełni moderowane, co powoduje, że duża cześć profili jest nieprawdziwa lub zakładana dla zabawy “bo przecież to nic nie kosztuje”.
Odpowiedź nasuwa się sama. Trudno w dzisiejszych czasach znaleźć bardziej odpowiednie miejsce na poszukiwania swojej drugiej połówki niż randki online.
Swatka.pl natomiast, to skrupulatnie zaprojektowany i przemyślany portal randkowy, na którym spędzony czas, na pewno nie będzie czasem straconym. Randki internetowe w naszym wykonananiu to czysta przyjemność i prostota obsługi.
Zapraszamy serdecznie do korzystania z naszego serwisu. Mamy nadzieję i wiarę, że dzięki Swatce znajdziecie szczęście i prawdziwą miłość na całe życie!