MENU

Oświadczyny na portalu randkowym? Dlaczego nie...

Nietypowe oświadczyny Klękasz na kolanie, wyciągasz dłoń z pierścionkiem i drżącym głosem prosisz ją o rękę – taką wersję zdarzeń najczęściej wybierają mężczyźni. Co bardziej pomysłowi decydują się na nietypowe i oryginalne oświadczyny. Jakie?

Jeśli lubisz być w centrum uwagi, do gustu może ci przypaść pomysł na zaręczyny w czasie seansu filmowego w kinie, podczas przedstawienia w teatrze czy w czasie meczu. Oczywiście wcześniej musisz ustalić z odpowiednią osobą, np. organizatorem, czy zgadza się, abyś w pewnym momencie wyszedł na scenę lub boisko i poprosił o rękę ukochaną. Widowni nie zabraknie również w restauracji, więc jeśli wolisz jednak bardziej tradycyjny sposób, możesz zdecydować się na oświadczyny przy romantycznej kolacji. Powinieneś być jednak pewny, że wybranka się zgodzi. W przeciwnym wypadku pokaźna liczba gapiów stanie się nie zaletą, a wadą.

Coraz bardziej popularne są zaręczyny w warunkach dość ekstremalnych – w samolocie, podczas lotu spadochronem, pod wodą, w czasie lotu balonem. Ciekawym i mniej niebezpiecznym pomysłem są oświadczyny w pociągu czy… autobusie. Im bardziej nietypowe miejsce, tym lepiej. Bardzo romantyczne i oryginalne są zaręczyny, podczas których nieśmiertelne zdanie „czy wyjdziesz za mnie?” pojawia się na niebie, na billboardzie czy zostaje usypane na plaży z kwiatów.

Oświadczyny mogą towarzyszyć również innym radosnym wydarzeniom. Nierzadko zdarza się, że wybranka wypowiada „tak” podczas nocy sylwestrowej czy na ślubie przyjaciół. Jeśli jednak należysz raczej do nieśmiałych mężczyzn, nie czujesz się swobodnie przy tłumie gapiów i chciałbyś, aby ta chwila była zarezerwowana tylko dla was, możesz zdecydować się na kameralne oświadczyny przy samodzielnie przygotowanej kolacji czy podczas weekendu za miastem.

Internet już na stałe zadomowił się w naszym życiu, nic więc dziwnego, że coraz więcej spraw załatwiamy w wirtualnym świecie. Jeśli twoja dziewczyna lubi gry komputerowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby oświadczyć się jej właśnie w czasie jednej z rozgrywek. Ciekawym miejscem na oświadczyny mogą okazać się również serwisy randkowe. Taki pomysł będzie trafiony zwłaszcza wówczas, gdy to właśnie przez serwisy randkowe się poznaliście. Będzie romantycznie i sentymentalnie. Oświadczyny przez smsa albo maila? Choć prawdopodobnie kiedyś i w taki sposób zaczną „rozgrywać się” zaręczyny, to póki co oświadczyny przez smsa mogą się wydawać wyrazem… tchórzostwa.

Wciąż brakuje ci pomysłu na zaręczyny? W większych miastach powoli zaczynają pojawiać się firmy, które specjalizują się w organizacji nietypowych oświadczyn. Jeśli więc chcesz zaskoczyć wybrankę, to może być rozwiązanie dla ciebie. Pamiętaj jednak, aby sposób oświadczyn dostosować również do charakteru dziewczyny. Jeśli jest nieśmiała i skryta, może czuć się nieswojo, gdy nagle zostanie wywołana na sam środek stadionu. Wtedy wybierz raczej spokojniejsze miejsce – serwisy randkowe, kolację w domu czy spacer w parku.