MENU

Ogień musi płonąć ciągle… Podsycamy żar namiętności

Choć niektórym może się to wydawać mało prawdopodobne, udanym życiem erotycznym można się cieszyć długie lata. A że seks jest dobry dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, zaleca się „stosowanie” go jak najdłużej. Zamiast więc po latach związku narzekać na rutynę, lepiej popuścić wodze wyobraźni i wprowadzić odrobinę pikanterii.

W czasie trwania związku przechodzimy kilka faz. Pierwsza z nich, początkowa, to faza wzajemnej fascynacji i zauroczenia. Od chwili, gdy się poznajecie, np. w klubie czy przez portal randkowy, macie nieustanną ochotę dotykania drugiej osoby, niemal widoczne są przeskakujące iskierki pożądania. Taka sielanka trwa najczęściej kilka miesięcy, po upływie których temperatura nieco spada. O dalszym przebiegu życia seksualnego decyduje w głównej mierze osobowość partnerów. Jeśli ktoś twierdzi, że seks nie jest tak ważny w życiu i godzi się na to, że odgrywa on coraz mniejszą rolę, życie erotyczne zaczyna stopniowo zanikać. Jeśli jednak partnerzy lubią seks i nie chcą z niego rezygnować, istnieje spora szansa na to, że wystarczy wprowadzić trochę urozmaicenia i seks będzie cieszył cały czas.

Jak wprowadzić to urozmaicenie? Dobrym sposobem może być przypomnienie sobie tego, co było na początku związku. Można usiąść wieczorem z kieliszkiem wina, powspominać, jak poznaliście się na portalu randkowym i jak przez pierwsze tygodnie i miesiące związku nie mogliście oderwać od siebie rąk. Takie wspominanie może zadziałać jak afrodyzjak. Skoro już mowa o afrodyzjakach… Z powodzeniem możecie wypróbować na sobie działanie owoców morza czy imbiru. Oprócz afrodyzjaków wstęp do seksu można urozmaić również na inne sposoby, np. oglądając filmy erotyczne czy wykonując erotyczny masaż ciepłymi olejkami.

Prawdziwym rajem dla osób pragnących przełamać rutynę w łóżku są sklepy z gadżetami erotycznymi. Jeśli wstydzicie się buszować między półkami sklepu, idealnym rozwiązaniem będą zakupy w sklepie online. Kupcie to, co wam się podoba. Nie myślcie w kategoriach: „Co by znajomi pomyśleli?”. Wasi znajomi prawdopodobnie sami chętnie by się skusili na jakiś gadżet, ale wstydzą się do tego przyznać. Decydując się na zakup akcesoriów, musicie przestrzegać tylko jednej zasady – obie strony muszą się na to zgodzić. Zmuszanie partnera do zabawy z pejczem może skończyć się naruszeniem zaufania w związku. Przeglądając ofertę sklepów, zwróćcie uwagę także na kostiumy. Może przyszła pora, aby zrealizować swoje fantazje i przebrać się za seksowną pielęgniarkę lub umięśnionego policjanta?

Żar namiętności można podsycać również w inny sposób. Czasem wystarczy niewielkie urozmaicenie. Pozycję seksualną, do której jesteście przywiązani od lat, zamieńcie na inną. Jeśli zawsze uprawiacie seks w sypialni, spróbujcie zrobić to w kuchni czy łazience. Pożądanie mogą wzbudzić nawet smsy z erotycznym podtekstem. A może odkryjecie siebie na nowo podczas weekendowego wyjazdu za miasto? Zmiana otoczenia z pewnością obudzi w was namiętnych kochanków.